Ciepło-zimno

Mówią, że „nie szata zdobi człowieka”. A ja mówię, że TAK! I to jak…

Ale jak wybrać tę, która ozdobi nas najlepiej? Otóż, należy zacząć od rozpoznania swojego typu kolorystycznego. Powiem Wam, jak szybko i bezboleśnie to zrobić.

Na początek uspokoję Was – nie będziemy się bawić kolorowymi chustami. Nie będziemy też odnajdywać się w porach roku.
Sprawa jest prosta – są dwa typy kolorystyczne – ciepły oraz zimny, widoczne na naszej ilustracji. Najłatwiej rozpoznać je przed lustrem. Jeśli nigdy tego nie próbowałaś, przyłóż do twarzy srebrną, a następnie złotą tkaninę lub chustę.  Ta z nich, w której wyglądasz promienniej oraz która podkreśla Twój kolor oczu, będzie właściwa dla Ciebie. Ta, której powinnaś unikać uwydatni zmęczenie i pokaże niedoskonałości cery.

Kiedy wiesz już, jakim jesteś typem kolorystycznym, zajrzyj do swojej szafy i zrób to samo ćwiczenie z dostępnymi w niej kolorami. A następnie
pamiętaj na zakupach jakie kolory wybierać.
W srebrnej, czyli zimnej tonacji znajdą się podstawowe kolory: biały, czarny, czerwony, szary, granat, limonka, chabrowy, fiolet, amarant,
pomarańcz, turkus oraz różowy. Natomiast do ciepłej zaliczają się wszelkie kolory natury, czyli brązy, odcienie złota, beżowy, ecru, zieleń trawiasta, khaki, kolory natury, czyli liści lub owoców.
Pamiętajcie, że w ciepłym zestawieniu biel będzie złamana, natomiast w zimnym będzie czysta jak łza.

Gdybyście miały kiedyś wątpliwości lub problem z wyeliminowaniem zbędnych elementów z szafy – służę radą :)

 

Ilustrację do wpisu wykonała Justyna Kapecka.

 

No Comments

Dodaj komentarz